srpna 01, 2014

LŠFJ - 5.díl - Inspirace, knihy a webyV dnešním díle najdete pár tipů, kde posbírat inspirace na fotografování jídla. První dvě knihy jsou knihy, které jsou přímo věnované fotografování jídla a obsahují řadu poučných informací. Další tipy jsou na mé nejoblíbenější kuchařky, časopis a blog, které mají společné skvělé a inspirativní fotografie.  

Knihy o fotografování jídla

11449252

1. Helen Dujardin: Plate to pixel. Autorka knihy píše blog Tartelette, na kterém jsou k vidění skvělé fotografie. To je zárukou, že její kniha o fotografování jídla je opravdu kvalitní. V knize najdete asi vše, co je potřeba se dozvědět k teorii a navíc je doplněna mnoha fotografiemi pro lepší pochopení. Tahle kniha fakt stojí zato a já v ní často listuji.
13195039


2. Lara Ferroni: Food photography. Knih o fotografování jídla není zrovna moc. Tahle je jednou z nich. Autorka knihy je taky pisatelka blogu. Kniha je pojatá trochu jiným způsobem než předchozí Plate to pixel. Kromě teorie fotografování, kompozice, food stylingu a podobně, jsou zde ukázány a rozebrány fotografie jednotlivých fotografů jídla. Stránky autorky zde.
Kuchařky

13588411

1. Katie Quinn Davies: What Katie Ate. O mojí vášni pro fotografie Katie Quinn Davies jsem zde už myslím psala. Její kuchařka mě hodně baví. Je to velký vizuální zážitek, který já prostě u těch kuchařek dost často postrádám a marně hledám. Stránky autorky zde.
2. Todd Porter a Diane Cu: Bountiful. Kuchařku napsali autoři blogu White On Rice Couple. Jsou zde recepty takříkajíc ze zahrady. Jsou rozděleny podle jednotlivých surovin, např.rajčata, brokolice, dýně a podobně. Tahle kuchařka byla láska na první otevření. Styl fotografií i recepty jsou mi velmi blízké a těch peněz za ni fakt nejde litovat.
Časopis
Delicious. Časopisů o jídle je asi jenom milion. Znám jich jenom pár a čtu ještě míň. Zmíním tady jenom jediný, který se mi líbí ze všech nejvíc, které jsem viděla. Jedná se o časopis Delicious a jejich web je k nalezení zde.
Blog

Call me cupcake - Linda Lomelino je v současné době zřejmě moje nejoblíbenější blogerka a fotografka a hodně se těším na její knihu o dortech, která vyjde v angličtině v půlce listopadu. Ty její fotografie jsou prostě vždycky tak dokonalé.


Internetové zdroje

Learn food photography - stránky věnované přímo fotografování jídla a foodstylingu. Dá se na nich najít pár užitečných informací.

Sbírka odkazů - na stránkách Jenn Cuisine najdete velkou sbírku odkazů k samotnému fotografování i přímo fotografování jídla. Myslím, že opravdu stojí za to si je projít.


Po dnešní oddechovce přijde v srpnu na řadu food styling, decor styling, postupy úpravy fotografií v Lightroomu a ukázky tvorby od vytažení jídla z trouby až po úpravu fotografie v PC. Těším se zase za týden!5.díl - Inspirace, knihy, weby

2 komentáře:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...