června 02, 2014

Food photography & foodstyling workshop Praha


 

V minulém týdnu jsem se zúčastnila workshopu zaměřeného na fotografování a styling jídla. Kurz vedla skvělá Šárka Babická, jejíž blog Cook your dream byl na začátku mých fotografických pokusů s jídlem velkou inspirací. Když jsem se tedy úplně náhodou na Facebooku dozvěděla, že pořádá workshop, byla jsem nadšená a hned jsem se prostě musela přihlásit. Workshop se konal v prostorách Czech designu, partnerem byl Svět bedýnek, který na kurz dodal čerstvou zeleninu. Dopoledne proběhlo zasvěcení do teorie fotografování jídla a food stylingu. Poté už jsme zbytek dne jenom tvořili a fotili. V první části praktického cvičení jsme fotili zeleninu a zeleninové saláty, v druhé části sladké moučníky. Bylo velmi inspirativní potkat se s lidmi se stejným nadšením a zapálením pro věc. Jsou chvíle, kdy si připadám jako blázen, když jsem schopná jeden snímek jídla řešit tak dlouho - hledat vhodné světlo, úhel záběru, kompozici, dekorace a podobně, a tady jsem si připadala tak normální... :-) Největším přínosem workshopu pro mě je, že mě nakopl, abych se fotografování jídla zase začala o něco více věnovat. Už teď se těším na léto, kdy snad konečně budu mít vše vyřešené a budu mít čas vařit, péct a fotit a realizovat všechny nápady, které nosím v hlavě. 
Na závěr bych chtěla poděkovat Šárce za pomoc a skvělé vedení a pozdravit kolegy a kolegyně z workshopu, jmenovitě Moniku z LaPetit, Petru z Voyage au pays de la patisserie, Zuzku z Taste of Prague, Kristy z Eva peče & Kristy vaří, Jakuba, Míšu, Pavla, Adélu a Ivu.
 

 
8 komentářů:

 1. hned bych šla, tak snad příště :) a krásné fotky!

  OdpovědětVymazat
 2. To jsou krásné fotky! Také už se těším, až nebudu muset nic řešit a budu moct vařit, péct, fotit a jen tak být ;-) bára.kára blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. díky, tak je otázka, jestli tato doba někdy nastane a jestli by to pak nebyla trochu nuda :-)

   Vymazat
 3. Krasny fotky Jani, talent se hned pozna! :) Moc rada jsem te poznala a tesi me, ze te workshop inspiroval. Doufam, ze se jeste nekdy znovu potkame.

  OdpovědětVymazat
 4. Taky jsem na kurzu byla, ale v druhe skupine v utery:-) taky jsem o tom hned psala! Mas krasnej blog a tesim se, az ho prostuduji a budu mit dlasi skvelou inspiraci!

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...