června 29, 2014

DIY Jak vyrobit retro prkénko na krájení?


Dnes bez receptu, zato s jednoduchým návodem na výrobu krájecího prkénka s lehce vintage vzhledem. K fotografování jídla neodmyslitelně patří dekorace a pomůcky, které navodí potřebnou atmosféru. Z mých fotografií na blogu je asi jasné, že na fotografování ráda využívám dekorace, které se spíš nachází v bazarech a starožitnictví, než na pultech současných obchodů. Ale ještě lepší než koupit si nějaký starý kousek, je když si ho sami vyrobíte. Proto zde je inspirace na krájecí prkénko s oprýskaným vzhledem.         

Pomůcky: 

 • prkénko na krájení 
 • 2 štětce 
 • krakovací lak 
 • akrylová barva

Návod:

1. Nachystáme si všechny potřebné pomůcky.
2. Krakovací lak naneseme štětcem na prkénko a necháme zaschnout.
3. Prkénko natřeme akrylovou barvou.
4. Barvu necháme zaschnout. Díky krakovacímu laku dojde k popraskání barvy a vytvoření oprýskané struktury.
 

4 komentáře:

 1. Ješiš to je nesmysl, opravdu hustý. Když to někomu udělá radost prosím, ale kouzlo opotřebovaného (což je už stejně za zenitem, neboť fotky se starým/dřevěným/oprýskanným má každý) je přece v tom, že je to přirozenou cestou a časem opotřebované. Umělě vyrobená opotřebovanost je uchylnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. milý anonyme, kdyby si jen tušil, co se skrývá za fotografováním jídla a jaké existují jiné všemožné úchylnosti, tak se nenamáháš komentovat tuto banalitu :-D Ale díky, pobavilo mě to...

   Vymazat
 2. Dobrý den, je to pěkné, ale je akrylová barva vhodná pro styk s potravinami? Pro tohle využití je lepší balakryl, který vhodný je, ale zas nevím, jak by fungoval krakovací nátěr... S pozdravem, Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. díky, je to opravdu jenom dekor inspirace na fotky jídla, nepoužívala bych to v plném kuchyňském provozu a tímto se zříkám veškeré odpovědnosti za přiotrávené :-) Děkuju za komentář!

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...