prosince 19, 2012

Ořechové truffles se slané čokolády

Čokoládové kuličky jsou hodně vděčné cukroví. Jsou rychlé a jednoduché a chutnají výborně. Je nepřeberné množství receptů, jak je lze připravit. Já sdílím své letošní předvánoční kousky, které jsou s mořskou solí a obalené v lehce zkaramelizovaných ořechách.


Ořechové truffles se slanou čokoládou a ořechy

Co potřebuji:

440 g kvalitní čokolády, nahrubo nakrájená
240 ml smetany (40%)
60 g másla
1 lžička vanilkového extraktu
1 lžička mořské soli
100 g ořechů, namletých
2 lžíce cukru


Jak postupuji:

V kastrůlku zahřeji smetanu a nechám v ní rozpustit máslo. Přivedu k varu. Čokoládu dám do větší mísy a naliji na ni horkou smetanu. Přidám sůl a vanilkový extrakt. Míchám, dokud není směs hladká. Po vychladnutí dám minimálně na hodinu do lednice. Na pánvi opražím ořechy s cukrem a nechám vychladnout. Po vyjmutí z lednice nabírám čokoládovou směs lžičkou a tvaruji kuličky, které následně obalím ořechy. Skladuji v lednici.


3 komentáře:

  1. Moc na takové věci nejsem, celkově na cukroví.. ale tohle vypadá lákavě:)

    OdpovědětVymazat
  2. No moje pralinky z mascarpone Vánoc nedožily, tak jestli se přemluvím ještě na jedno cukroví, taky vyzkouším tyhle. Vypadají moc dobře.

    OdpovědětVymazat
  3. U nás bude něco podobného - zůstalo mi celkem dost domácí nutelly, takže z ní taky udělám kuličky a budu se opičit v obalu ze zakramelizovaných ořechů - zní to naprosto božsky!

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...