listopadu 13, 2012

[tipy na nákup II.] - kuchařky

Přiznám se, že nejsem úplně důkladný pročítač kuchařek. Miluji čtení, ale upřednostňuju trošku jiný literární žánr. Vlastně při čtení kuchařek jsem se zasekla v dětském věku a nejdůležitější pro mě je, aby měla pěkné obrázky :-) Já si pak listuju tam a zpátky a kochám se. V tomhle ohledu je bezkonkurenční kniha What Katie Ate od Katie Quinn Davies, která svým grafickým zpracováním, kvalitou fotek a v neposlední řadě i vybranými recepty, je naprosto dokonalá, tak trochu z jiné planety - v tom dobrém slova smyslu. Z českých je to už hodně profláklá kuchařka Deník Dity P., která se opravdu vyvedla. A zbytek v tomto seznamu snad dřív nebo později zaujme místo v mé knihovně.1. Katie Qiunn Davies: What Katie Ate (amazon), (bookdepository)
2. Paul A. Young: Adventures with Chocolate (amazon), (bookdepository)
3. Thomas Keller: Bouchon Bakery (amazon), (bookdepository)
4. Dita Pecháčková: Deník Dity P. (heureka)
5. Signe Johansen: Secrets of Scandinavian Cooking (amazon), (bookdepository)
6. Matt Lewis, Renato Poliafito: Baked: New Frontiers in Baking (amazon), (bookdepository)

5 komentářů:

 1. tá prvá kuchárka vyzerá famózne:)

  OdpovědětVymazat
 2. Katie má překrásný a tak jedinečný styl, že je hned poznat, když se jej někdo snaží napodobit. A celý tvůj blog, fotky, aranžmá jídla, staré dekorace i recepty jsou evidentní snahou její styl napodobit. Uznávám, že jde o celkem kvalitní kopírování, ale při pohledu na tvůj příspěvek si vždycky vzpomenu na Katie a nevidím tebe. A je to škoda.

  Máš evidentní estetické cítění, zkus ho napřít novým originálním směrem!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za zajímavý komentár. Ač jsem se zarekla, ze na anonymy odpovídat nebudu, udělám výjimku, protože mě vážně zaujal :-) Myslím, ze u většiny uměleckých činností, zvlášť u fotografování, si u spoustu věci můžeš říct, že to už tu bylo, že to není nic nového. Prostě to tak je. Já záměrně nikoho nekopiruju, jen dělám, co chci a co se mi líbí a co mě baví. Jsou to moje výtvory, neprezentuji se cizími fotkami. Nepopírám, že mě neinspiruji věci, co vidim, je to přirozené a navíc se tím člověk učí. Ale pořád je to pouze koníček, kteremu se můžu věnovat jen ve volnem čase. Třeba jednou objevím svůj originální rukopis a bude mnohem lip na světě :-)

   Vymazat
 3. Tento blog som nasla nahodou a som z neho fakt nadsena :-) skvele recepty a uplne krasne fotky. Klobuk dole. Radost citat a pozerat. a prispevok o knihach je super, rada sa inspirujem, Katie vobec nepoznam, aspon si mozem pridat do vianocneho wishlistu :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Mě teda Deník Dity P. zklamal. Recept na marmeládu z meruněk (meruňky, cukr) a rozpečený hermelín s fíkem (hermelín, fík) nebo trifle (pudink a snickers? seriously?) jsou pro mě prázdné strany. Je docela drahá na lepenou kuchařku a nejde o žádnou sbírku rodinných klenotů, ale o kuchařku sešitou na koleně s nadějí, že takové recepty "moderní ženy" ocení, když tam bude Dita důvěrně psát o tom, že tohle jsou její jednoduchá tajemství, a to je šéfredaktorkou gastročasopisu, takže se to takhle smí.

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...