listopadu 09, 2012

Citronové kuře s rýži

Při přípravě citrónového kuřete jsem si přidala trošku jako v čínském fastfoodu a to z důvodu použití většího než malého množství sójové omáčky v tomto receptu. Když opomenu to aroma, které se linula z našeho bytu a které ve mě neprobouzí zrovna líbivé pocity, bylo jídlo vynikající. Ale až po několikátém soustu. První sousta jsou vyhrazena k přivyknutí si na citronovou chuť... :-)   


Citrónové kuře s rýží s bylinkami

Co potřebuji:

150 g mouky
3 lžíce sladké papriky
400 g kuřecích prsních řízků, nakrájených na menší kousky
50 g másla
Zelený kozí roh, na ozdobu

Na citronovou omáčku:
80 ml sojové omáčky
185 ml citronového džusu
125 ml italského drezínku
Kůra z jednoho citronu
2 stroužky česneku

Na rýži:
1 lžíce olivového oleje
1 malá cibule
2 jarní cibulky
400 g basmati rýže
Petržel
Kozí roh

Jak postupuji:

1. Předehřeji troubu na 200°C. Na citronovou omáčku smíchám všechny suroviny se solí a pepřem a nechám 30 minut stát.
2. Smíchám mouku a papriku. Obalím kuřecí maso, dám do pekáčku a s máslem peču 30 minut.  Potom přidám citronovou omáčku, stáhnu troubu na 180°C a peču dalších 30 minut nebo dokud není kuře upečené.
3. Na rýži rozehřeji olej v kastrolku, přidám cibuli a vařím 5 minut. Přidám rýži a vařím a míchám 1 minutu, poté přidám vařící vodu, aby dosahovala výšky 2 cm nad rýží. Stáhnu teplotu vařiče a vařím 14 – 17 minut (podle návodu). Sliji vodu a přidám nakrájenou jarní cibulku a petržel. Podávám s nakrájenými kousky kozího rohu.

Inspirováno a převzato z kuchařky: What Katie Ate od Katie Qiunn Davies

2 komentáře:

  1. Moc Vás zdravím Jano, na Váš blog jsem teď narazila tak, že jsem se koukla na mé nové návštěvníky a hle...sweet pixel... blog... něco tak krásného jsem dlouho neviděla, škoda, že ta vůně od Vás nejde cítit, i když díky fantastickým fotkám jako by to bylo ;-) jsem vážně nadšená... aranžmá a fotky samotné jsou pastvou pro oči a rekvizity balzám na duši... jedním slovem... dokonalé! Přeji Vám ať Vás práce stále baví, protože pak ten výsledek je přesně takový a díky za to! Jen více takových lidí.... hezký zbytek neděle, Radana

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...