září 21, 2012

Levandulová limonáda

Když přijde taková zima, že ráno při čekání na autobus se i navzdory třem vrstvám oblečení klepete zimou, nastává ten pravý čas na vzpomínání na letní dovolenou. Naše letní dovolená byla zbarvená do fialova a provoněná levandulí... no, není těžké uhodnout, kdepak jsme to asi byli :-) V jižní Francii jsme z větších měst navštívili Marseille, Avignon, Saint-Tropez a Cannes, nádherné městečka Roussillon a Gordes se známou katedrálou Notre-Dame de Sénanque. Nenechali jsme si ujít ani cestu kolem kaňonu řeky Verdon, která naskýtala úchvatné výhledy. Jižní Francie je krásná a má své kouzlu. Bohužel tohle zjistilo už tolik lidí, že v letních měsících není možné si tu krásu a kouzlu vychutnat bez přítomnosti miliónu dalších turistů. Na druhou stranu na konci června a v červenci kvetou levandule a jet do Provance a nevidět rozkvetlé levandulové pole by byl skoro hřích... Levandulová limonáda

Co potřebuji:

60 g sušené levandule na vaření
1 hrneček krupicového cukru
10 citrónů (cca 400 ml vymačkané citronové šťávy)


Jak postupuji:
Ve 400 ml vroucí vody rozpustím cukr, poté nasypu levanduli a nechám 15 minut luhovat. Poté scedím a levandulový čaj nechám vychladnout. Přidám citronovou šťávu, a tři hrnečky vody. Podávám s kostkami ledu.
(Cukr a vodu přidávám podle chuti. Já v závěrečné fázi doslazovala a dolévala vodu, takže množství v receptu je ve výsledku vlastně orientační.) :-).8 komentářů:

 1. Krásné fotky, hned bych se tam rozjela:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. určitě stojí za vidění, navíc to není tak daleko :)

   Vymazat
 2. I kdyz mista jsou mi vic nez familierni a ani se neklepu kosou nebot mame super babi leto, krasne se na tve fotecky diva :-)
  Levandulove lany, potazmo Angelivin, mam za humny. A pohled na Verdonsky kanon jsi musela fotit pod nasim letnim domem nebot to je presne vyhled, kterym se kocham z terasy, s lahvinkou archivu v ruce :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to zní skoro záviděníhodně :-) Věřím, že tam musí být krásný život, ale já si užívám i podzimní Prahu :-)

   Vymazat
 3. Absolutely amazing blog! Love your photos dear, I really stuck on them. Also, from a fast view your recipes are verey interesting to me. I'm following these treasure :)
  xxxFiC.

  www.fashionicook.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oups! I find it only on bloglovin'. There is no google friend connect?

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...